• Kategorie
 • Szukaj
 • Lakiery zaprawkowe

Właściciele samochodów często stają przed koniecznością wykonania jakiejś naprawy lakierniczej. Ich przyczyną może być korozja, zarysowanie przez innego kierowcę np. na parkingu, przygoda podczas podróżowania. Warto pamiętać, że lakier samochodowy jest wrażliwą powłoką, a jednocześnie zagrożoną oddziaływaniem wielu czynników zewnętrznych. W długim czasie nie da się uniknąć miejscowych uszkodzeń, jednak z większością z nich można sobie łatwo poradzić.

Czy wiesz, jak samodzielnie spróbować naprawić lakier? Może Ci się przydać wysokiej jakości lakier do zaprawek. Sprawdź naszą ofertę!

Co to jest lakier zaprawkowy?

Lakiery zaprawkowe to niewielka ilość specjalnie przygotowanego lakieru w kolorze karoserii samochodu , który można nanieść na różne powierzchnie karoserii. Są one stosowane na powierzchni z:

 • blachy stalowej – np. na błotnikach, drzwiach, masce oraz pozostałych elementach blacharskich, które są narażone na uszkodzenia,
 • aluminium – m.in. na maskach i błotnikach w pojazdach klasy Premium,
 • tworzyw sztucznych — np. na zderzakach oraz błotnikach.

Dla ułatwienia, w naszym sklepie możesz kupić lakier do zaprawek w praktycznym opakowaniu gotowy do szybkiego użycia. Buteleczka z pędzelkiem to doskonały sposób na naniesienie drobnych poprawek. Świetnie sprawdza się przy naprawach punktowych, maskowaniu odprysków i rys.

Warto pamiętać, że dobrze wykonane zaprawki pozwalają na uratowanie poszczególnych elementów, nawet osobom nie posiadającym doświadczenia w tego typu pracach. Ważne, by sprawdzić i wybrać odpowiedni kod lakieru. Kod koloru naszego samochodu może znajdować się w różnych miejscach karoserii. Dla ułatwienia podajemy na naszej stronie rysunek z możliwymi miejscami w których znajduje się numer kodu lakieru dla odpowiedniej marki samochodu.

W jakich przypadkach stosować lakier zaprawkowy?

Zaprawki lakieru przeznaczone są przede wszystkim do napraw miejscowych. Dzięki nim wypełnisz i zamaskujesz ubytki o niewielkiej powierzchni. Zwykle są one stosowane w przypadku konieczności:

 • zamaskowania odprysków na lakierze,
 • zmniejszenia widoczności śladów po otarciach,
 • maskowania uszkodzeń na rantach drzwi,
 • wypełniania głębszych rys na lakierze, które sięgają lakieru podkładowego,
 • likwidowania pozostałych ubytków lakieru.

Jeśli stwierdziłeś na swoim samochodzie tego typu uszkodzenia, przydadzą Ci się wysokiej jakości zaprawki lakiernicze. Sklep MOTOLAK.pl oferuje zaprawki do wszystkich marek i kolorów samochodowych, dlatego możesz dobrać odpowiedni kolor do swojego modelu samochodu. Dzięki nim samodzielnie zamaskujesz większość usterek.

Największe zalety lakieru zaprawkowego

Wysokiej jakości lakier do zaprawek przyda się każdemu właścicielowi pojazdu. Do największych zalet tych preparatów należą:

 • łatwa aplikacja – nie trzeba używać utwardzaczy, lakier nanosi się na oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię,
 • możliwości samodzielnej naprawy usterki – lakiery są tworzone w taki sposób, by mogły być użyte nawet przez osoby niemające doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy,
 • praktyczne zastosowanie – lakier może być używany do maskowania wielu różnych uszkodzeń, nawet głębszych,
 • niewielkie koszty – lakier zaprawkowy nie jest drogi, jego użycie jest wielokrotnie tańsze od usługi zakładu lakierniczego.

Lakiery do zaprawek, które oferujemy w naszym sklepie, są sprzedawane w wygodnych buteleczkach z pędzelkiem. Jest on niezwykle wygodnym narzędziem do nanoszenia preparatu, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Jak użyć lakierów zaprawowych?

Osiągnięcie zadowalających efektów wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych warunków. Pierwszym etapem jest oczyszczenie i odtłuszczenie naprawianej powierzchni. W tym celu używa się w zależności od potrzeb, odrdzewiacza, papieru ściernego, alkoholu izopropylowego, benzyny ekstrakcyjnej. Dzięki temu lakier do zaprawek będzie miał świetną przyczepność. Do ważnych czynności przygotowawczych zalicza się również dokładne usunięcie rdzy, jeśli taka występuje, a po jej usunięciu zaleca się to miejsce pokryć lakierem podkładowym. Od tego etapu zależy skuteczność dalszych prac. 

Na dokładnie przygotowaną powierzchnię nakłada się lakier zaprawkowy, na ogół przy pomocy dołączonego do zestawu pędzelka. Można oczywiście stosować pędzelki o innym kształcie i długości włosia. Preparat należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Warto pamiętać o tym , że przy delikatnych rysach na lakierze naszego samochodu często wystarczy polerka i nie ma konieczności stosowania zaprawki lakierniczej. 

Zobacz również

 

Lakiery w puszce

Lakiery w sprayu

Lakiery akrylowe