• Kategorie
  • Szukaj
  • Lakiery samochodowe

Schludnie i elegancko wyglądająca karoseria samochodowa jest dla wielu osób wizytówką samochodu. Zdarzają się jednak niespodziewane sytuacje, takie jak otarcia, zarysowania, po których samochód nie wygląda już tak dobrze. Jednym z powszechnych rozwiązań jest oddanie go do mechanika, by ten naprawił uszkodzony lakier. Nie zawsze jest jednak na to czas i fundusze. Dlatego też w naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości lakiery samochodowe, dzięki którym samodzielnie przywrócicie świetny wygląd karoserii.

Pozwolą one wyeliminować nieestetyczne rysy, odpryski, czy ślady korozji. Dobrze dobrany lakier samochodowy uratuje miejsca, w których pojawiły się defekty. W efekcie będzie można uniknąć kosztownej wizyty u profesjonalnego lakiernika.

W jaki sposób poprawnie dobrać lakier samochodowy do koloru karoserii?

Odpowiednie dopasowanie odcienia lakieru do samochodu może dla wielu osób stanowić nie lada problem. Zwłaszcza jeśli chodzi o odcienie perłowe i metaliczne. W tym przypadku niezwykle istotny jest fakt, by nie odznaczały się one od reszty oryginalnego koloru. Musimy więc dobrać właściwy kolor odpowiadający kolorowi naszego samochodu. W tym celu należy odszukać kod koloru naszego samochodu, który znajduje się w różnych miejscach na karoserii. Dla ułatwienia podajemy na naszej stronie rysunek z możliwymi miejscami w których znajduje się numer kodu lakieru dla odpowiedniej marki samochodu.

Należy jednak pamiętać, że samochody wychodzą od producenta często w różnych wariantach (odcieniach) tego samego koloru. Dlatego też lakier samochodowy dobierany kolor tylko po kodzie nie zawsze będzie identyczny z odcieniem lakieru na naszym samochodzie. Wtedy należy przyjechać do nas osobiście, aby dobrać lakier bardzo dokładnie.

Należy również pamiętać, że gdy zastosowany lakier wyschnie, może się różnić odcieniem. W przypadku lakierów samochodowych metalicznych będzie on jaśniejszy za to lakiery niemetaliczne będą nieco ciemniejsze. Kolory lakierów samochodowych typu metalik i perła wymagają również szczególnej precyzji w momencie nanoszenia. Dla ostatecznego wyglądu naprawianej powłoki ważne jest równomierne odbijanie promieni słonecznych, a także równomierny kolor bez względu na kąt patrzenia.

O czym warto pamiętać podczas nakładania lakieru samochodowego?

Uzupełnianie ubytków lakieru na karoserii samochodowej wymaga precyzji i dokładności, dlatego bardzo ważna jest wiedza na temat jego nakładania. Przede wszystkim powinien on odbijać promienie słoneczne w sposób równomierny. Natomiast nowo nałożony lakier musi prezentować się jednolicie, niezależnie od kąta patrzenia. Przed przystąpieniem do lakierowania należy zadbać o dokładne umycie i oczyszczenie z kurzu, błota, rdzy i wszystkich innych zanieczyszczeń pola, które ma być lakierowane. Zanim zaczniemy aplikację lakieru samochodowego, konieczne jest ewentualne uzupełnienie ubytków, zmatowienie starej warstwy. W tym celu najlepiej zastosować papier ścierny o odpowiedniej gradacji, który pozwoli dobrze przygotować miejsce do aplikacji. Pamiętajmy również o starannym odtłuszczeniu miejsca przy użyciu odpowiedniego preparatu dostępnego w naszym sklepie. Koniecznie należy zamaskować elementy wokół lakierowanego pola, które mogłyby ulec przypadkowemu pomalowaniu. Dodatkowo należy stosować się do zasad malowania związanych z warunkami panującymi wewnątrz pomieszczeń czy na zewnątrz.

Duże znaczenie ma również posprzątanie pomieszczenia, po oczyszczeniu powierzchni do malowania. Pył mógłby osiąść na świeżo położonej powłoce i zniweczyć efekt naszej pracy. W okresie letnim należy także uniemożliwić owadom siadanie na lakierze. Pamiętaj, by trzymać się zaleceń producentów stosowanych środków, nie warto próbować niczego przyspieszać. 

Powierzchnię przeznaczoną do malowania można oczyścić ściereczką antystatyczną, która ułatwi dokładne usunięcie pyłu. Każdy etap prac jest ważny i musi być przeprowadzony z największą starannością. Nie ulega wątpliwości, że samodzielne nakładanie lakieru samochodowego wymaga dokładności, jednak bardzo ważne jest to, by nowy lakier nie odróżniał się od tego oryginalnego.

Jakie lakiery samochodowe posiadamy w swojej ofercie?

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo lakiery samochodowe do wszystkich marek samochodowych. Są one idealnym rozwiązaniem do maskowania rys czy odprysków, lakierowania części lub całej karoserii samochodu.. Oferujemy zarówno lakiery samochodowe  zaprawkowe, lakiery w puszce pod pistolet lakierniczy, oraz w sprayu .

Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru idealnie dobranego preparatu, lakieru samochodowego i uzyskanie oczekiwanego efektu.. Jesteśmy profesjonalnym sklepem z lakierami samochodowymi. Wiemy, w jaki sposób dbać o karoserię samochodu, by prezentowała się perfekcyjnie. Dysponujemy również nowoczesnymi maszynami i urządzeniami pozwalającymi właściwie dobrać lakier samochodowy. 

Dlaczego warto skorzystać z oferty naszego sklepu z lakierami samochodowymi?

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo profesjonalne lakiery samochodowe, dzięki którym wykonacie naprawy lakiernicze w waszym samochodzie. Musimy zaznaczyć, że mamy bogate doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, dlatego też lakiery, które oferujemy są niezwykle trwałe. Sprawia to, że nadają się do wszystkich napraw lakierniczych.

Dostępne u nas lakiery samochodowe i preparaty do detailingu zapewnią nie tylko odnowienie koloru, ale również zabezpieczą karoserię na przyszłość.

Nasze produkty z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Zapraszamy do skorzystania z oferty.